: 

LogowanieStart NAUCZYCIELI

NAUCZYCIELI
PDF Drukuj Email

Strażak w przedszkolu

- czyli jak realizować zajęcia dydaktyczne z dziećmi z zakresu bezpieczeństwa pożarowego

Konspekty zajęć dydaktycznych

Przegląd Pożarniczy - magazyn Państwowej Straży Pożarnej zamieścił cykl konspektów dydaktycznych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego do zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Autorką konspektów jest pani Marta Brzozowska, z wykształcenia pedagog wczesnoszkolny, natomiast na codzień pracuje w Biurze Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Konspekty zawierają, oprócz szczegółowego przebiegu zajęć, również komentarze autorki odnośnie praktycznej realizacji poszczególnych etapów zajęć oraz pomoce dydaktyczne (kolorowanki, rysunki).

W całym cyklu ukazało się 7 konspektów zajęć:

1. Kim jest strażak?

2. Samochód strażacki

3. Pali się!

4. Numer alarmowy 112

5. Ewakuacja z przedszkola

6. Co to jest gaśnica?

7. Czujka dymu/tlenku węgla (czadu)

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA

Zapobieganie wypadkom wśród dzieci i młodzieży - materiały edukacyjno-dydaktyczne Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

alt

Materiały edukacyjne sali edukacji z Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach

 

W Materiałach do pobrania zamieściliśmy plik \"Tablice informacyjne\". Tablice, które znajdują się na poszczególnych stanowiskach ekspozycji w sali mogą stanowić źródło informacji i pomoc dydaktyczną dla nauczycieli oraz dla uczniów, którzy mogą je wykorzystać przygotowując np. gazetki tematyczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz uczniów do odwiedzin Muzeum i multimedialnej sali edukacyjnej (patrz: Zapraszamy do Rakoniewic - Pożar lasu w 4D).

 

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Program edukacyjny "Bezpieczne życie"

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie już od ponad 9 lat w wielu województwach w szkołach podstawowych realizuje program edukacyjny pt. \"Bezpieczne życie\". Program został wprowadzony na podstawie podpisanego w 2001 r. przez Komendanta Głównego PSP i sekretarza generalnego Szwedzkiej Ligi Obrony Cywilnej listu intencyjnego o współpracy w tym zakresie.

 

Na stronie www.ock.gov.pl w zakładce Program edukacyjny \"Bezpieczne życie\"

znajdują się szczegółowe informacje o programie oraz o realizacji programu w poszczególnych województwach.

 

Więcej na stronach:

1. Dane statystyczne: http://www.ock.gov.pl/ock/program-edukacyjny-bez-1/zalozenia-programu-wym/525,Program-Bezpieczne-Zycie-na-przelomie-lat-2000-2014-dane-statystyczne.html

2. Prezentacja programu: http://www.ock.gov.pl/ock/program-edukacyjny-bez-1/zalozenia-programu-wym/451,PREZENTACJA-PROGRAMU.html

 

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

"Pierwsza pomoc i edukacja dla bezpieczeństwa"

Na stronie Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej we Wrocławiu w zakładce E-Doradztwo \"Pierwsza pomoc i edukacja dla bezpieczeństwa\" znajdują się materiały edukacyjne w formie platformy e-learningowej do nauczania pierwszej pomocy i edukacji dla bezpieczeństwa w przedszkolach i w szkołach podstawowych opracowany przez zespół doradców metodycznych.

Jeleniogórski program edukacji ratowniczej - Bezpieczny uczeń - Pierwsza pomoc i edukacja dla bezpieczeństwa od przedszkola do szkoły ponadgimnazjalnej.

Na platformę należy się zalogować. Przed imieniem należy podać informacje o sobie np. jeżeli loguje się nauczyciel: n-l SP Nr 10 JG Jan Kowalski;

jeżeli loguje się uczeń: ucz. Ia ZSO Nr 1 JG Jan Kowalski.

Po zalogowaniu należy potwierdzić – zapisz się na kurs.

 

Więcej: www.dodn.jgora.pl

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

DOM+.jpg

Sondy

Jestem
 
Odsłon : 518355

Subskrybuj

Odbieranie

feed-image Nasze wiadomości RSS

Nowości

Popularne

Facebook!!