: 

LogowanieStart Wydarzenia

Wydarzenia
PDF Drukuj Email

altalt

Strażak to zawód o najwyższym poziomie zaufania społecznego (źródło: Zaufanie do zawodów. GFK Verein, 2015) – to przekonanie legło u podstaw wspólnego projektu kilku straży pożarnych z krajów Unii Europejskiej, mającego na celu zbadanie możliwości działań pozaratowniczych na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych. Firefighters Plus ma na celu wykorzystanie unikatowej roli straży pożarnej w społeczeństwie do rozwoju szeroko rozumianej prewencji społecznej. W tym celu pięć komend straży pożarnych, wspieranych przez dwie pozarządowe organizacje eksperckie, postanowiło opracować pierwszy, otwarty i wielojęzyczny kurs e-learningowy dla strażaków, doskonalący ich umiejętności w obszarze prewencji społecznej (ze szczególnym uwzględnieniem integracji społecznej). Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie edukacyjne w Polsce.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

 

"Cztery żywioły i dwa koziołki" - poznajemy historię naszego miasta

Z Panem Płomykiem odwiedzamy strażaków

Z Koziołkami Poznańskimi i autorką książki "Cztery żywioły i dwa koziołki"  dzieci poznają zabytki i historię miasta Poznania.Tym razem Pan Płomyk zaprowadził wszystkich do Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Wolnica 1.

 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

„Bezpiecznie, zdrowo i na sportowo”,

czyli edukacja i profilaktyka pożarowa w powiatach

Komenda Powiatowa PSP w Czarnkowie, JRG Trzcianka

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Międzynarodowa Konferencja

"Czujka dymu i czujnik tlenku węgla,

czyli mała inwestycja w duże bezpieczeństwo"

 

Poniżej prezentujemy link do materiałów z Międzynarodowej Konferencji n.t. "Czujka dymu i czujnik tlenku węgla, czyli mała inwestycja w duże bezpieczeństwo".

https://www.cnbop.pl/dzial/ds/konferencja/czujka/materialy

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Kevin Aiston odwiedza przedszkola i szkoły

O Kevinie Aistonie mówi się, że to „najpopularniejszy Anglik w Polsce”. Polski strażak, showman, którego znamy m. in. z telewizyjnych programów „Europa da się lubić” i „Ziarno” gości w ostatnim czasie w Wielkopolsce.

Wizyty Kevina Aistona odbywają się z inicjatyw poszczególnych szkół lub przedszkoli. Tematyka spotkań z dziećmi dotyczy m.in. działalności straży pożarnej, powiadamiania straży pożarnej o powstałym zagrożeniu, znajomości numerów alarmowych.

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z odwiedzin.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

WYPADKI+.jpg

Sondy

Jestem
 
Odsłon : 518356

Subskrybuj

Odbieranie

feed-image Nasze wiadomości RSS

Nowości

Popularne

Facebook!!