: 

LogowanieStart Wydarzenia Stoisko na XV Jubileuszowych Targach Edukacyjnych

PDF Drukuj Email

 

W dniach 04.03.2011 do 06.03.2011 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się XV Jubileuszowe Targi Edukacyjne, podczas których Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu promowała akcję „Czujka w każdym domu” oraz stronę internetową www.edukacja.psp.wlkp.pl .

Dzieci edukacja dla bezpieczeństwa

 

 

Na stoisku przygotowanym przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu wszelkich informacji oraz porad przez trzy dni udzielała str. mgr inż. Emilia Pałubicka – Florczak z Wydziału Kontrolno - Rozpoznawczego wraz z przedstawicielami KW PSP w Poznaniu, KM PSP w Poznaniu oraz JRG 2 .

 Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy z nagrodami. Każde dziecko mogło przymierzyć prawdziwy hełm strażacki, zmierzyć się z rozwiązaniem testów na tablicy interaktywnej dot. wiedzy o prewencji społecznej oraz prewencji technicznej, rozwiązać krzyżówkę oraz pokolorować kredkami rysunki o tematyce strażackiej.

Podczas trwania targów udzielane były porady, które dotyczyły miedzy innymi szeroko pojętego bezpieczeństwa domowego (elektryczność, otwarty ogień, czujki dymu, zasady ewakuacji itp.).

Prawdziwym przebojem okazał się „domek” który został wyposażony w liczne zabezpieczenia przeciwpożarowe ( min. klapy dymowe, system sygnalizacji pożarowej wraz z czujkami, drzwi z klamką antypaniczną). Można było na żywo zobaczyć jak dane urządzenie zachowuje się podczas pożaru.

Reasumując pragniemy powiedzieć, że wyszliśmy stamtąd z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu stoisku Państwo dowiedzieli się co i jak należy zrobić w sytuacji zagrożenia, co należy zrobić, by do takiego zdarzenia nie doszło oraz co należy zrobić, by czuć się bezpiecznie we własnym domu.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym stoiskiem oraz zapraszamy na stronę internetową www.edukacja.psp.wlkp.pl ,na której znajdą Państwo ciekawe dla siebie artykuły.

 

Autor: str. mgr inż. Emilia Pałubicka-Florczak

Domek edukacyjny z symulatorem pożaru
Zobacz fotoreportaż z Targów

 

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

BANER-czad+.jpg

Sondy

Jestem
 
Odsłon : 520541

Subskrybuj

Odbieranie


Nowości

Popularne

Facebook!!