: 

LogowanieStart Czujka w każdym domu DOMOWE CZUJKI DYMU TO NAJPROSTSZY SPOSÓB NA ZABEZPIECZENIE DOMU PRZED POŻAREM I URATOWANIE ŻYCIA JEGO MIESZKAŃCÓW

PDF Drukuj Email

DOMOWE CZUJKI DYMU TO NAJPROSTSZY SPOSÓB NA ZABEZPIECZENIE DOMU PRZED POŻAREM I URATOWANIE ŻYCIA JEGO MIESZKAŃCÓW!!!

 Domowa czujka dymu ostrzega mieszkańców o grożącym niebezpieczeństwie pożarowym i pozwala na szybką ewakuację z zagrożonego mieszkania oraz na wcześniejsze poinformowanie straży pożarnej o powstałym pożarze. Czujka dymu wykrywa dym już w początkowej fazie pożaru, wtedy gdy materiał dopiero zaczyna się tlić, a więc gdy jeszcze nie pojawiają się płomienie i wysoka temperatura. Po wykryciu dymu czujka zaczynać emitować sygnał akustyczny sygnalizując zagrożenie.

 

Wiele pożarów ma miejsce w nocy, a powstający toksyczny dym jest śmiertelnie niebezpieczny dla ludzi, gdyż potrafi zabić w ciągu kilku sekund. Statystyki pokazują, że w Polsce co roku w budynkach mieszkalnych powstaje ponad 30 tysięcy pożarów, w których ginie około 400 osób. W przypadku, gdy w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym nie ma urządzeń ostrzegających o powstałym pożarze szansa na przeżycie pogrążonego we śnie człowieka jest niewielka.

 CZUJKA_2

Czujka dymu jest urządzeniem autonomicznym posiadającym własne zasilanie - baterię, którą okresowo należy sprawdzać i po wyczerpaniu wymieniać. Autonomiczną czujkę dymu można instalować we wszystkich pomieszczeniach zagrożonych pożarem: w kuchni, przedpokoju, garażu, na klatce schodowej, itp. Najlepiej instalować ją na suficie na środku pomieszczenia. Czujki nie powinny być instalowane w pobliżu wentylatorów, urządzeń klimatyzacyjnych, grzejników, kuchenek, w miejscach powstawania i skraplania pary wodnej.

 

W naszym kraju nie ma przepisów zobowiązujących do instalacji w domach czujek dymu, jednak umieszczenie takich urządzeń w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych może uchronić przed utratą życia oraz zniszczeniem mienia w wyniku pożaru. We wszystkich krajach europejskich statystyki pożarowe jednoznacznie wskazują na bezpośredni wpływ ilości domostw posiadających czujki dymu na spadek liczby ofiar śmiertelnych w pożarach obiektów mieszkalnych.

 

Zalety domowych czujek dymu to:

- nieskomplikowana konstrukcja,

- łatwy montaż,

- prosta konserwacja,

 

PAMIĘTAJ!!! POSIADANIE W DOMU SPRAWNEJ CZUJKI DYMU TO WIĘKSZA SZANSA NA URATOWANIE ŻYCIA TWOJEGO I TWOJEJ RODZINY!!!

 

 

 

 CZUJKA_1

 

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

DOM+.jpg

Sondy

Jestem
 
Odsłon : 518354

Subskrybuj

Odbieranie


Nowości

Popularne

Facebook!!