: 

LogowanieStart
Edukacja i profilaktyka pożarowa


POŻARY NA TERENACH WIEJSKICH

 Stop wypalaniu traw

 

Rolnictwo, to ta dziedzina gospodarki, w której występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe. Dla przykładu, tylko w roku 2009 wielkopolscy strażacy wyjeżdżali ponad 400 razy do pożarów zabudowań gospodarczych. Tragiczny był również bilans tych zdarzeń, w których w sumie śmierć poniosły 3 osoby, natomiast 19 kolejnych zostało rannych. Nierzadko pożary te pociągają za sobą ogromne straty materialne w mieniu, dobytku i sprzęcie rolniczym, prowadzą ponadto do znaczących szkód w przyrodzie. Szacuje się, że tylko w roku ubiegłym straty spowodowane pożarami w gospodarstwach rolnych sięgnęły 11,5 mln złotych. Część z tych pożarów została spowodowana podczas prowadzenia prac żniwnych, dlatego nie należy zapominać o stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego!

Więcej…
 

MULTIMEDIALNA SALA EDUKACYJNA W WIELKOPOLSKIM MUZEUM POŻARNICTWA W RAKONIEWICACH
JUŻ OTWARTA !!!

 

W dniu 28 sierpnia 2010 r. w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach została uroczyście otwarta multimedialna sala edukacyjna - Sala edukacji przyrodniczo-pożarniczej "Strażacy na ratunek przyrodzie".


Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz uczniów, rodziców z dziećmi do odwiedzin Muzeum i multimedialnej sali edukacyjnej. Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji i moc niesamowitych wrażeń.

Więcej…
 

alt

Materiały edukacyjne sali edukacji z Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach

 

W Materiałach do pobrania zamieściliśmy plik \"Tablice informacyjne\". Tablice, które znajdują się na poszczególnych stanowiskach ekspozycji w sali mogą stanowić źródło informacji i pomoc dydaktyczną dla nauczycieli oraz dla uczniów, którzy mogą je wykorzystać przygotowując np. gazetki tematyczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz uczniów do odwiedzin Muzeum i multimedialnej sali edukacyjnej (patrz: Zapraszamy do Rakoniewic - Pożar lasu w 4D).

 

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 11

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

WODA+.jpg

Sondy

Jestem
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Odsłon : 518353

Subskrybuj

Odbieranie

feed-image Nasze wiadomości RSS

Nowości

Popularne

Facebook!!