: 

LogowanieStart
Edukacja i profilaktyka pożarowa


WIELKOPOLSCY STRAŻACY ROZDAJĄ ZA DARMO CZUJKI DYMU I CZADU (TLENKU WĘGLA)

 W ramach promocji projektu kluczowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu pt. „Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego”, realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wielkopolscy strażacy rozdadzą mieszkańcom Wielkopolski 7300 czujek czadu/dymu. Czujki rozdawane będą za darmo w ramach akcji akcji promocyjno-edukacyjnych organizowanych przez Komendy Miejskie i Powiatowe Państwowej Straży Pożarnych oraz wśród osób, które wypełnią ankietę i odpowiedzą na pytania dot. Projektu kluczowego.

 

Rejestracja poprzez dostępny tutaj formularz rejestracyjny.

Informacja o projekcie Komendy Wojewódzkiej PSP i Wielkopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym dostępne tutaj.

 

 

Kampania edukacyjna "Czujka dymu w każdym domu"


JAK DUŻE I CZY REALNE JEST ZAGROŻENIE POŻAREM
W BUDYNKU MIESZKALNYM?


Zagrożenie pożarem w każdym budynku mieszkalnym należy rozpatrywać nie tylko pod względem realności, ale jak ukazują statystyki należy je wręcz zaliczyć do grupy stosunkowo dużego ryzyka, które potęguje się w szczególności w sezonie zimowym. Rozpatrując zdarzenia jakimi są pożary w budynkach mieszkalnych w skali kraju tylko w okresie od 1.10.2010 r. do 29.10.2010 r. (czyli za niespełna miesiąc) odnotowano 2535 pożarów w obiektach wykorzystywanych do celów mieszkalnych, w których to śmierć poniosły 54 osoby, a 305 osób uznano za poszkodowanych w wyniku działania ognia lub trujących gazów będących ubocznym produktem spalania.

Duży wpływ na obecną liczbę ofiar śmiertelnych jak i poszkodowanych wśród społeczeństwa w dalszym ciągu ma niski poziom świadomości w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, a mówiąc o świadomości w tej specyficznej dziedzinie nie mam na myśli wiedzy pozwalającej na wykrycie ewentualnych zagrożeń mogących przyczynić się do powstania pożaru jak obluzowane gniazdko przy choince czy przechowywanie kartonów lub innych materiałów palnych w sąsiedztwie pieca, gdyż tak naprawdę nie jesteśmy indywidualnie w stanie przewidzieć następstwa wszystkich zastosowanych rozwiązań w gospodarstwie domowym.

Więcej…
 

Kevin Aiston odwiedza przedszkola i szkoły

O Kevinie Aistonie mówi się, że to „najpopularniejszy Anglik w Polsce”. Polski strażak, showman, którego znamy m. in. z telewizyjnych programów „Europa da się lubić” i „Ziarno” gości w ostatnim czasie w Wielkopolsce.

Wizyty Kevina Aistona odbywają się z inicjatyw poszczególnych szkół lub przedszkoli. Tematyka spotkań z dziećmi dotyczy m.in. działalności straży pożarnej, powiadamiania straży pożarnej o powstałym zagrożeniu, znajomości numerów alarmowych.

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z odwiedzin.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 11

Poradnik

CZAD

BEZPIECZESTWO_TESTY

BEZPIECZESTWO_POWODZ

BEZPIECZESTWO_FILM

Zobacz też

Materiały dla dzieci

PRACA+.jpg

Sondy

Jestem
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Odsłon : 518355

Subskrybuj

Odbieranie

feed-image Nasze wiadomości RSS

Nowości

Popularne

Facebook!!